Mühendislik ve Danışmanlık
Nereye gideceğini bilmiyorsan, hangi yoldan gideceğinin de bir önemi yok!
Copyright © Her hakkı saklıdır. Özü Grup Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri
Evsel Su Arıtma

     Günümüzde şebeke suları eskiye nazaran daha kaliteli olsada gerek geldiği noktanın uzaklığı gerek tesisat ve depoların nitelikleri suyun kalitesini son kullanıcıya ulaşmadan önce bozmaktadır. Özellikle dezenfekte amaçlı kullanılan klor KANSEROJEN etkisinin dışında, ALERJİK yapısı nedeniyle özellikle banyo sonrası kaşıntının baş etkenidir.. Ayrıca kimi bölgelerdeki yoğun kireçli sular makinelerde arızalara, elbiselerde yıpranmalara, tesisat ve kalorifer sistemlerinde tamiri mümkün olmayan tıkanıklıklara, saç ve cildin parlaklığını yitirmesine sebep olmaktadır.

     Durum bu şekildeyken birçok villada ise şebeke suyu bulunmamaktadır. Çoğu villa tanker veya kuyu suyunu herhangi bir şartlandırma yapmadan direk kullanmaktadır. Tifo ve benzeri rahatsızlıkların başlıca kaynağı olan bu tip suların mutlaka arıtılarak kullanılması gerekir.

     Arıtılacak su genel olarak aşağıdaki işlemlerden geçer;

     1. Klorlama ile ön dezenfeksiyon,

     2. Tortu filtrasyonu,

     3. Yumuşatma,

     4. Koku, tad, renk filtrasyonu,

     5. Ultraviole ışınları ile son dezenfeksiyon,

     6. İçme suyu yapıcılar...


Endüstriyel Su Arıtma

    Her kuruluş kendi yapısı, ihtiyaçları, faaliyet gösterdiği sektöre göre mutlaka bir arıtım ünitesine ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaç kimi zaman yumuşatılmış su, kimi zaman dializ ünitesinde saf sudur. Çoğu zaman konutlarda kullanılan suyun arıtılması da bir zaruret olarak karşımıza çıkar. Arıtılması planlanan su şebeke, kuyu, kaynak veya deniz suyu olabilir. Özellikle imalata dayanan firmalar gerek proseste, gerek soğutma-ısıtma sistemlerinde veya işletmenin herhangi bir noktasında suyu arıtmak isterler. Ham su karakteristiklerinin farklılık göstermesi internet üzerinde bilgi alışverişini sınırlandırmaktadır. Bunun için bizimler irtibata geçmeniz halinde size uygun sistem ve ekipmanlarla sorununuzun çözümünde yardımcı olacağız.

Genel olarak hizmet aşamalarını;

1) Keşif,

2) Teşhis,

3) Proje-Teklif,

4) Çözüm,

5) Çözümün Sürekliliğini Sağlama ,

şeklinde sıralayabiliriz